Folyo Kesici

Satışı devam etmekte olan Olympos RD-840 modeli 120 santimetre net kesim eni, yerden ayaklı, corel, fleksi dahil tüm programlarla çalışır. Hassas kesim yeteneğine sahiptir. Kesim Hızı 800/sn’dir. Kesme esnasında folyonun kayma yapmaması için alete 5 adet halı belt konulmuştur, bu sayede kesim sırasında folyo sabit durmakta ve kayma yapmamaktadır.

2 adet optik kamerası vardır. Bu sayede dijital makinada basılan yafta v.b gibi folyolarında kesimini hassas bi şekilde yapar.

Neden Olympos?

Makinemizi satın almak isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konu; benzer plotter folyo kesici makinelerinden fiyatlaının neden uygun olduğudur.

Olympos markalı makinemiz; Güney Kore’de bulunan Proton fabrikasının ürettiği markasıdır.

PLOTTER KESİCİ MEKANİK KURULUMU

Demonte halde kutusunda gelen plotterin parçalarını çıkarın. Vida torbasındaki vidalar ile plotter ayaklarını birleştirmeye başlayın. Plotter ayaklarını kurduktan sonra plotter kesici – çizici makinesini geçme yerlerine dikkat ederek, plotter ayaklarının üzerine koyun. Plotter ile bilgisayar ara irtibat kablosunun bir ucunu plotter`a diğer ucunuda bilgisayarın USB girişine takın.

PLOTTER KESİCİ ARTCUT PROGRAM KURULUMU

Olympos plotter Artcut 2009 programı ile gelir. Artcut 2009 2 CD`den oluşur. 1. CD`yi bilgisayarınıza yerleştirin. Program kurulumu otomatik olarak başlar. Başlamaz ise Bilgisayarımdan açınız. Program kurulumu sırasında Next’e tıklayınız. 1. CD kurulumu bitirince Masaüstünde Artcut 2009 programının kısayolu görünür. Bu kısayolu tıklayın 2.CD`yi ister, 2.CD`yi takıp kurulumu bitirin.

ARTCUT PROGRAM AYARLAR

Artcut programı ile gelen USB cd’sini kurun. Bilgisayarda iletişim COM portu ise Artcut programında COM portunu seçmelisiniz. Artcut programını ilk açtığınızda çıkan pencerede çalışma sayfa genişlik değerlerini girin. Örn: Genişlik 150cm, Yükseklik 200cm. Artcut programı çalışma sayfasını ilk açtığınızda inch uzunluk birimini cm`ye tercümen. Uzunluk birimini İNCH’ten SANTİMETRE’ye şöyle çeviriyoruz: Artcut programında sağ üstte optionsu tıklayın sonra program settingsi tıklayın. Burada plotter uzunluk birimini santimetre’ye tercümen. Üstte santimetre`yi seçerseniz alt bölümde da santimetre/m `yi seçmelisiniz.

Şimdi plotter markasını ve modelini tanıtacağız. Artcut programında sağ üst tarafta küçük plotter şeklini tıklayın. Cut/Plot sayfa penceresi açılacaktır, açılan pencerede soldaki device’yi tıklayın. Burada plotter markasını COTEK, Modelini 1350 C olarak seçin ve add setup`a tıklayın. Sağdaki device`de close: 0.8 Sharp Angle :0.4 değerini alt alta 2 kutucuğada yazın. (Sayı değerlerini nokta (.) ile yazın.) Sonra chance’a tıklayın. Plotter kesim veya çizim dosyalarınızın uzunluğunu kontrol etmek isterseniz Sol üstte graph seçeneğini tıklayın, sonra Resize’ye tıklayın. Buradan yükseklik, genişlik değerleri kontrolü yapabilir ve ya yeni değerler girebilirsiniz.

PLOTTER LCD OTURUM KULLANIMI

Offline tuşuna basarsak, more pressure, less presuure (Basıncı çoğalt, Basıncı azalt) ve faster, slower (kesimi hızlandır,yavaşlat) tuşları ile ihtiyaç duyulan hız ve basınç ayarlamarını bu tuşları kullanarak yaparız.

Normal hız ve basınç ayarları:

Hız: 240 ile 300 arası

Basınç: 80 veya 120′dir.

Gerekli hız ve basınç ayarlamalarını yaptıktan sonra, folyo üzerinde kesime nereden başlanacaksa kafayı o noktanın üzerine getiriyoruz ve ORİGİN tuşuna basıyoruz. Plotter kesime veya çizime hazırdır. Bu işlemi yüzde yüz yapmanız gerekir.

Folyo kesim makinesi hiç bu kadar ucuz, almak bu kadar kolay olmamışdı.

Tüm Reklamcıların, makine parkurunda bulunması şart olan bir alettir.

Genel Özellikler

Lisanslı Flexi 10.0.3 yazılımı sayesinde dijital baskılarınıza optik kesim yapabilecğiniz OLYMPOS Optik Göz Plotter ile folyo kesimi yapmak çocuk oyuncağı
Ekran: Lcd
Menü: Türkçe
Plotter Materyali: Aliminyum
Net Kesim Genişliği: 1180 mm
Kesim Basıncı: 50-500g
Kesim Hızı: 50-800mm/s
Hassasiyet: 0.5 SANTİMETRE
Mekanikal Çözünürlük: 0.0254mm/Step(0.001″/step)
Folyo Tutucu: Ayak 5 adet (özel kaydırmaz kauçuk)
Folyo Silindiri: 2 adet (Üzerine folyo konulur)
İrtibat Tipi: Com ve Usb
Kontrol Dili DMPL/HPGL
Güç AC90V–220V
Ambalaj Muhtevası : USB ve Com veri kablosu, 3adet kesim bıçağı, bıçak tutucu, çizim kalemi, power kablosu FLEXI 10.0.3 rip yazılımı

Henüz yorum yok.

Yorum bırak.