Kuşe kağıdı nedir?

Kuşe kağıdı nedir?

Kuşe kağıt uzun yıllar kalitenin eşanlamıydı. Eğer derginizin ya da herhangi bir kağıt projenizin kaliteli olduğunu dil dökmeden anlatmak istiyorsanız bu çalışmayı kuşe kağıt ile yapabilirsiniz. Çoğu dergi ya da gazete reklamında görmüşüzdür değil mi; "Kuşe kağıda baskı!" sloganını?

Kuşe kağıt, kil veye başka bir kaplamanın bir yüzeyine ya da her iki yüzeyine uygulanarak kaplanan kağıttır. İngilizce'de Coated Paper olarak geçmektedir. Coated; kaplamalı olarak çevirilebilir Türkçe'ye.

Kaplama, mat ya da parlak olabilir. Kuşe kağıt genellikle daha keskin, daha parlak görüntüler üretir ve kaplanmamış kağıttan daha iyi yansımalara sahiptir.

Kuşe kağıt genellikle kaplanmamış kağıt vernik veya diğer bitirme kaplamaları ile flood ve spot kaplama gibi üst baskı bitirme tekniklerinin belirli türlerinin yapımı için daha uygun, daha düzgün ve daha iyi mürekkep direnci sağlar.

Kaplama kağıt yapma makinesinden geçerken ya da işlem bittikten sonra tatbik edilebilir. Kil, latex ve diğer maddeler kaplama malzemesi oluşturmak için karıştırılır. Süper pürüzsüz, çok parlak kağıt dökme kaplamadır. Inkjet baskı için fotoğraf kağıtlarında genellikle UV kaplamalar vardır.

A4, A3 gibi ebatları olan kuşe kağıdın değişen gramajda ağırlıkta olanları vardır.

Atak Kağıt olarak uygun fiyatlara Kuşe Kağıtları  satışı yapılmaktadır.

Henüz yorum yok.

Yorum bırak.