HP Designjet Z6800 Yazıcı

HP Designjet Z6800 Yazıcı

HP her ihtiyaca yönelik yazıcı üretmeye devam ediyor. Designjet serisiyle yazıcı büyüğü makineleriyle profesyonel kullanıcı piyasasında muazzam bir kullanım oranı elde eden HP'nin son sürümü Designjet Z6800. Yazıcı büyüğü derken bizim esnafın kullandığı tabirle plotter makinesini kastediyorum. Aslında şu an plotter üretimi yok. Firmalar plotterların yaptığı işi son teknolojiyle yapan makinelerine yazıcı diyor. Örneğin HP yeni ürünü Designjet Z6800 için kendi sitesinde "Fotoğraf Üretim Yazıcısı" tabirini kullanıyor.

Evet, HP'nin son yazıcısı Designjet Z6800 gerçekten büyük bir yazıcı. Tam olarak 60 inçlik rulo genişliğine sahip. Bu da milimetrik hesapla 1524 mm yapıyor. Bu şekilde siparişlerinizi çok hızlı olarak teslim edebilirsiniz. Baskı hızı saatte 140 m2 gibi bir rakam. Bu da hız açısından kalitesini ispat edici bir durum. Sanal belleği 64 gb, sabit diski ise 320 gb. 2400 x 1200 optimal dpi'ye kadar baskı kalitesi sunuyor ki bu da hızlı olmasının yanında baskı kalitesinde de çok iddialı olduğunu gösteriyor.

HP baskı teknolojisi olarak diğer yazıcılarında kullandığı gibi klasik mürekkep püskürtmeli baskı teknolojisini kullanıyor. Tam 8 adet kartuşu var. Bu renkler şöyle; kromatik kırmızı, macenta, mat siyah, fotoğraf siyahı, sarı, camgöbeği, açık gri, açık macenta. Kromatik renkli ya da renkle ilgili anlamına geliyor; burada renkli kırmızı gibi bir anlamı var.

Siz de bu dev işlevsel makineye sahip olmak istiyorsanız hemen firmamızı arayınız: 0312 475 34 41

Henüz yorum yok.

Yorum bırak.